ВПРАВИ

ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ НА КОЖЕН ДЕНЬ

Комплекс вправ для зняття зорової втоми та покращання кровообігу очей (методика професора Е.С. Аветисова)


Дорогі батьки, навчіть дітей робити очну гімнастику! Ці вправи для очей відмінно працюють, вони спрямовані на те, щоб зміцнити м'язи повік і очного яблука, покращити кровообіг, зволожити очі, сприяють розслабленню м'язів. Комплекс нескладних вправ дозволяє не тільки зупинити падіння зору, але і сприяє його поліпшенню, він корисний для тих, хто багато читає, пише, проводить велику кількість часу перед комп'ютером і телевізором.

 Гімнастика для очей за методикою Е.С.Аветисова об'єднує в собі різні рухи очного яблука, які допомагають тренувати таку важливу функцію оптичної системи, як акомодація. Щоденне виконання цих вправ необхідно проводити в перервах між напруженою роботою. Тим самим гімнастика допомагає зняти напругу, втому, що є відмінним профілактичним заходом у боротьбі з короткозорістю. Слід пам'ятати, що повторювати всі вправи треба щодня, а не час від часу. Щоб отримати бажаний результат, вам спочатку доведеться контролювати дитину, і поступово домогтися того, щоб вона самостійно щодня виконувала очну гімнастику. В ідеалі, школярі повинні навчитися робити вправи в перервах між уроками, в паузах під час читання або комп'ютерних ігор.


Почніть виконувати вправи з повільного темпу та мінімальної кількості повторень - з 5 разів, і поступово з часом збільшуйте навантаження. Рекомендується щодня присвячувати вправам по 15-20 хвилин, і тоді результати не змусять себе чекати.
ВАЖЛИВО: Рухи очей повинні бути плавними, спокійними, а між вправами потрібно поморгати 3-5 секунд. Не забудьте перед комплексом зарядки зняти окуляри або контактні лінзи.

Гімнастика для очей за методикою Аветисова досить різноманітна і складається з вправ, які всебічно впливають на оптичну систему, зміцнюючи її. Варто нагадати, що гімнастика з методикою Аветисова носить лише профілактичний характер, тобто попереджає розвиток застою, спазму акомодації або комп'ютерного зорового синдрому.

Гімнастичний комплекс для очей за методикою Аветисова можна розділити на три групи вправ, які спрямовані на різні групи м'язів.

 

Вправи допомагають зняти напругу, попередити погіршення функціонування очей і їх захворювання. 


 

 

Група 1

Вправи першої групи допомагають підвищити кровообіг в області очного яблука і прискорити циркуляцію внутрішньоочної рідини.
Всі вправи цієї групи слід виконувати сидячи.
Вправа 1
Необхідно максимально замружувати очі на кілька (3-5) секунд, а потім відкрити їх на такий же проміжок часу.
Вправа 2
Слід моргати очима протягом 10-15 секунд в досить швидкому темпі. Після цього слід зупинитися і відпочити 7-10 секунд. Далі повторити процедуру ще 3-4 рази.
Вправа 3
Вказівним пальцем правої руки потрібно легко масажувати око через закриту повіку круговими рухами. Тривалість масажу – 60 секунд. Допомагає підвищити кровообіг в області ока і призводить до розслаблення м'язів.
Вправа 4
Закрийте очі, легко притисніть повіки пальцями не більш ніж на три секунди. Повторити вправу 3-4 рази.
Вправа 5
Необхідно чинити опір м'язам лоба і верхньої повіки при спробі закрити око. Для цього вказівним пальцем потрібно притиснути шкіру в області надбрівної дуги до кісткових структур. Повторити вправу слід 6-8 разів.

Група 2

Друга група вправ спрямована на зміцнення окорухових м'язів
Під час їх виконання не слід рухати головою. Вихідне положення так само сидячи.
Вправа 1
Не рухаючи головою, погляд у повільному темпі підняти до стелі, а потім знову перевести на підлогу. Повторити вправу бажано 8-12 разів.
Вправа 2
Так само не рухаючи головою, повільно переводити погляд в горизонтальній площині, при цьому точка фокусування переміщується ліворуч, а потім праворуч. Повторити вправу 8-10 разів.
Вправа 3
В такому ж повільному темпі, не рухаючи головою слід переміщати точку фокусування по діагоналі (вліво-вгору, вправо-вниз і навпаки). Повторити вправу 8-10 разів.
Вправа 4
Здійснювати кругові рухи очима проти або за годинниковою стрілкою, ніби малюєте велике коло. Зробіть 8-10 повторень.


Група 3

Третя група вправ гімнастики для очей спрямована на тренування фокусування і акомодації.
На відміну від попередніх груп, вправи слід виконувати стоячи.
Вправа 1
Подивіться вдалину, потім простягніть вказівний палець вперед так, щоб відстань від нього до носа становило 25-30 см, перемістіть погляд на палець. Повторіть 10-12 разів.
Вправа 2
Витягніть руку перед особою і сфокусуйте свій погляд на пальці, що знаходиться на віддалі 20-30 см. Далі (через 3-5 секунд) поступово згинайте руку і , не відриваючи погляду, плавно наближайте палець до себе. В тій точці, в якій спостерігається роздвоєння пальця, слід зупинитися. Повторити вправу потрібно 6-8 разів. Це допоможе поліпшити сприйняття предметів поблизу.
Вправа 3
Виконується та ж вправа для кожного ока окремо. Так само зафіксувати погляд на пальці витягнутої руки на кілька (3-5) секунд. Далі прикривають іншою рукою одне око, після чого слід плавно наближати палець, змінюючи відстань від нього до обличчя. Фокусуватися при цьому потрібно на 3-5 секунд. Аналогічні дії необхідно вчинити і з іншим оком. Повторити вправу 6-8 разів.
Вправа 4
Ця вправа називається "Мітка на склі", її слід виконувати в окулярах або лінзах, якщо такі носите.
Для виконання вправи приліпіть на віконне скло кольорову мітку розміром 3-5 мм. Потім знайдіть за вікном віддалений об'єкт, який проходить через цю мітку. Далі зафіксуйте погляд на мітці на 1-2 секунди і перевдіть його на віддалений предмет на такий же час. Виконувати вправу потрібно протягом 5-7 хвилин. Вправу слід повторювати як для обох очей, так і для кожного окремо.

Автор лікувально-профілактичної гімнастики Аветисов Едуард Сергійович - відомий радянський професор медицини в області офтальмології.
Гімнастика по Аветісову для очей має ряд переваг перед іншими популярними системами.
  • По-перше, вона розроблена фахівцем своєї справи, визнаним в усьому світі вченим і педагогом.
  • По-друге, методика містить прості вправи і рекомендації щодо їх виконання. 
  • По-третє, вона не вимагає додаткового обладнання або дорогих препаратів. Єдине, що від вас буде потрібно - регулярно виконувати запропоновані вправи. 
  • Пацієнтам, які вже мають проблеми із зором, назначається додатково апаратне лікування у нашому Ортоптичному Центрі.

Немає коментарів:

Дописати коментар