Зір до 1 року
Перший рік життя – ключовий для розвитку зорових функцій. Регулярні огляди в офтальмолога допоможуть виявити відхилення в розвитку зору та зберегти здоров'я очей вашої дитини.
🔹 Перший огляд дитини офтальмологом проводиться ще у пологовому будинку, щоб вчасно виявити вроджені порушення зору, які могли виникнути ще в лоні матері - такі як катаракта, глаукома чи пухлина сітківки.
🔹 Особливо важливий огляд офтальмолога для діток, які народилися передчасно, щоб виключити патологію сітківки – ретинопатію недоношених та атрофію зорового нерва.

Як розвивається зір у вашого малюка?
🔹 У новонароджених знижена світлова чутливість через недостатній розвиток зорової системи, зокрема сітківки – найтоншої внутрішньої оболонки ока, що сприймає світло та перетворює його на нервові імпульси.
🔹 Центральний зір з’являється у дитини лише на 2-му – З-му місяці життя. Надалі відбувається його поступове вдосконалення — здатність розпізнавати колір, виявляти і розпізнавати предмет.
🔹 Бінокулярний зір розвивається пізніше за інші зорові функції. Головна особливість бінокулярного зору полягає у точнішій оцінці третього просторового виміру – глибини простору. Ця функція забезпечує тривимірне сприйняття простору й сумісна лише з повною узгодженістю рухів очних яблук і симетрією в їх становищі.
🔹 Орієнтація у просторі виходить за рамки зорової системи та є продуктом складної діяльності мозку: вона вимагає координації зору зі слухом і роботою м'язів. Регулярні огляди офтальмолога допоможуть переконатися, що все йде за планом, і вчасно помітити, якщо щось потребує уваги.
Ваш малюк відкриває світ щодня – важливо, щоб його оченята розвивались і працювали правильно!
Мержиєвська Наталія Петрівна,
дитячий офтальмолог, практикуючий офтальмохірург
#ДитячеЗдоров’я #ЗбережемоЗір
Коментарі
Дописати коментар