Глаукома
Що таке глаукома і чому вона небезпечна?
👁️ Глаукома – захворювання ока, при якому порушується природний відтік рідини в оці. Застій рідини в оці підвищує внутрішньоочний тиск, розтягує ніжну оболонку дитячого ока. Це може призвести до розвитку дефектів поля зору, зниження його гостроти, атрофії зорового нерва та сліпоти. Через підвищений тиск у оці страждає не тільки зоровий нерв: від недостатнього живлення атрофуються світлосприймальні клітини сітківки, мутніє кришталик, що може провокувати розвиток катаракти.
👁️ Для збереження зору важливо вчасно виявити глаукому та почати лікування. Здоров'я очей вашої дитини варте регулярного огляду, навіть якщо немає скарг!
Що батькам варто знати про дитячу глаукому?
🔹 Вроджена глаукома може виникати з народження через порушення розвитку ще в утробі матері (при інтоксикаціях, іонізуючих випромінюваннях, гіповітамінозах, інфекційних захворюваннях матері).
🔹 Інфантильна глаукома зазвичай проявляється у віці від 1 місяця до 3 років.
🔹 Юнацька глаукома стає помітною у дітей від 5 до 18 років.
🔹 Причинами глаукоми можуть бути інші захворювання ока або травми (наприклад, забої чи проникні поранення), які пошкоджують дренажну систему ока та викликають підвищення тиску. Післятравматична глаукома є складною для лікування, тому важливо звертати увагу на стан очей дитини.
🔹 Глаукома часто дає явні симптоми лише на пізніх стадіях. Будьте уважні, адже вчасне звернення до лікаря може значно покращити прогноз лікування!
Чому рання діагностика глаукоми така важлива?
🔹 Для збереження зору важливо вчасно виявити глаукому та почати лікування. Глаукома – перш за все порушення мікроциркуляції крові в очному яблуці. При цьому структури ока деформуються, світлосприймальні клітини сітківки і зоровий нерв страждають від недостатнього живлення, кришталик, починає мутніти, і тому глаукома може провокувати розвиток катаракти. Хворі підлягають спостереженню протягом усього життя.
🔹 Якщо лікування глаукоми почати вчасно, у більшості випадків лікарям вдається успішно контролювати тиск у дитячих очах. Це дає шанс дітям бачити добре та розвиватися з нормальним зором.
🔹 Основний метод лікування – хірургічний, а медикаменти допомагають підтримувати тиск перед операцією. Після операції необхідний постійний контроль зору і виконання всіх рекомендацій лікаря. В Офтальмологічному центрі ми забезпечуємо післяопераційний нагляд: контроль діаметра рогівки, вимірювання внутрішньоочного тиску тонометром ICare ic 100 - безболісно і безпечно, з гарантуванням повної стерильності.
🔹 В Офтальмологічному центрі Наталії Мержиєвської ми використовуємо комплекс методів для покращення кровообігу ока: ультразвукову терапію, лазерну стимуляцію, вакуумний масаж, магнітотерапію, електростимуляцію. Також ми забезпечуємо післяопераційний нагляд, корекцію зору та лікування для розвитку зорових функцій у дітей.
👁️ Дбайте про здоров’я очей дитини – своєчасне лікування має значення!
Мержиєвська Наталія Петрівна,
дитячий офтальмолог, практикуючий офтальмохірург
#Офтальмолог #ДитячеЗдоров’я #ЗбережемоЗір
Коментарі
Дописати коментар