На різних етапах розвитку дитини, починаючи з моменту народження, можуть бути діагностовані очні захворювання, що знижують зір і потребують різних видів лікування, динамічного спостереження, оптичної корекції і функціонального лікування. Трапляється так, що з першого свого погляду на світ людина приречена бачити його неповноцінно. Вроджені проблеми із зором значно почастішали, набуті – теж усе більше поширюються. До речі, 20 відсотків дітей мають різні види амбліопії. Дисбінокулярна
амбліопія пов’язана з косоокістю, рефракційна
амбліопія — з будовою ока, є різні види
амбліопії після травм, після хірургічних втручань тощо. Причиною може стати: неправильна рефракція ока, тобто недостатня гострота зору; або недорозвиненість зорового аналізатора; або несформованість певних зон головного мозку, або ураженнях окорухових нервів чи неузгодженість роботи м'язів ока. Успішність офтальмологічної корекції амбліопії безпосередньо пов'язана з усуненням її причини. Необхідно «включити» ледаче око в зоровий процес і домогтися бінокулярного зору за допомогою тренування ослабленого ока, підбору окулярної або контактної корекції, та врешті змусити мозок зливати два зображення в одне. На це йдуть місяці.


Діти, зважаючи на недостатність сенсорного досвіду, не можуть самі адекватно оцінити, наскільки добре вони бачать і чи однаково задіяні в процесі зору обидва ока. Про можливість амбліопії у маленької дитини можна думати при наявності косоокости, ністагму, неможливості чітко зафіксувати погляд на яскравому предметі. У дітей більш старшого віку вказувати на амбліопію може зниження гостроти зору і відсутність поліпшень від його корекції, порушення орієнтування в незнайомому місці, відхилення одного ока в бік, звичка закривати одне око при погляді на предмет або читанні, нахил або поворот голови при погляді на цікавлячий предмет, порушення кольоросприйняття і темнової адаптації. Для багатьох батьків при обстеженні перед першим класом є сюрпризом, що дитина погано бачить на одне око. Дитина не обманювала, просто з народження погано бачила, але не знала, що буває по-іншому, для неї це звичайний стан. Батьки дивуються, що існує проблема зору, а дитина не жаліється – вона іншого стану не знає.

Лікування
дитячої амбліопії (плеоптики) - консервативне і починається з
виправлення причини, що викликала дану патологію. Проводиться воно на
тлі правильно підібраної рефракційної корекції за допомогою відповідних
окулярів чи контактних лінз. Лікар перевірить зір дитини, може порадити закривати сильніше з очей пов'язкою на кілька годин в день, щоб змусити правильно працювати «ледаче» або слабке око.

В нашому Центрі застосовується плеоптичне лікування амбліопії, яке включає в себе апаратний комплекс і оклюзію – закриття здорового ока, щоб змусити слабке око працювати, поліпшити його рухові функції, включити в роботу зоровий аналізатор, досягти відновлення бінокулярного зору, розробити стереоскопічний зір обох очей.

Записатись на прийом можна щоденно за телефоном 097-343-63-14. Лікування призначене для дітей в перші роки їх життя, поки система органів зору продовжує розвиватися і ще можна вплинути на її формування.

Ми щиро бажаємо всім Вам міцного здоров'я!
Коментарі
Дописати коментар