субота, 5 травня 2018 р.

Смартфони, Wi-fi і ДІТИ

Сучасна людина просто не уявляє своє життя без гаджетів, не розлучаючись з ними практично ні на хвилину. Електромагнітне забруднення у світі росте не по днях, а по годинах, і ми все ще не знаємо, яким буде його рівень через декілька років. Wi-fi став незамінною річчю вдома, на роботі, в освітніх установах, скрізь, де важливо підтримувати зв’язок із навколишнім світом.
На жаль, у безпровідного інтернету є деякі недоліки, про які не знають більшість людей. Зокрема, він може негативно впливати на стан нашого здоров’я. Близько двох тисяч міжнародних досліджень виявили зв’язок між тривалою дією електромагнітного випромінювання на організм та утворенням пухлин мозку, пухлин на слуховому нерві і слинних залозах.

Занепокоєння зростає через дію wi-fi сигналу на дітей, організм яких особливо схильний до ушкоджень, оскільки знаходиться в процесі розвитку. Крім того, це випромінювання може бути причиною тривалих головних болей, мігрені, гіперактивності і порушень сну, погіршення пам'яті і зниження здатності до навчання.
Звичайно, навіть припустити, що мобільні телефони заборонять, було б утопією. Адже вони роблять життя людини комфортним та інформативно насиченим. Батьки завжди можуть зв'язатися зі своїми дітьми, щоб проконтролювати їхнє місцеперебування. Легко зробити фото і поділитись ним з друзями. Але! Плюси цивілізації мають зворотний бік. 
Згідно з рекомендаціями Bioiniciative, смартфон не варто носити в кишені і і вести занадто довгі розмови по телефону (в цей час апарат тісно притискається до вуха). Не рекомендується і лягати спати в небезпечній близькості від телефону (багато хто кладе його під подушку або поруч з собою). Не слід під час поїздки в автобусі або машині багато говорити по телефону, так як при швидкій їзді апарати випромінюють значно більше енергії для підтримки зв'язку.
Щоб убезпечити свій організм від шкідливого впливу ЕМП:
  • відключайте роутер на ніч або коли його ніхто не використовує;
  • використовуйте смартфон і ноутбук тільки в певний час;
  • використовуйте гарнітури чи навушники під час розмови;
  • не слід користуватися смартфоном під час грози;
  • більше часу проводьте на свіжому повітрі, виконуйте фізичні вправи, читайте книги на папері, в не в цифровому форматі.
Якщо смартфон використовувати, подовгу не відриваючи погляду (наприклад  для переписки), то це однозначно призведе до погіршення зору. Очі в цьому випадку «не працюють», вони звикають дивитися на відстані не далі 10-15 см. Саме тому підліткам необхідно робити зарядку: підійти до вікна, знайти найдальшу току і таку ж точку знайти на склі, тепер потрібно переводити очі - дивитися то близько, то вдалину, зосереджуючи зір на обраних точках.

То чи варто з побоюванням ставитися до стільникового телефону? Звичайно - ні.
Людина багато чого шкідливого вживає в їжу і труїть свій організм отрутами, які присутні в алкоголі і сигаретах. Та й сама навколишнє середовище забруднена всілякими хімічними речовинами, вихлопними газами від автомобілів, і повітря, яким ми дихаємо, вода, яку ми п'ємо, так само негативно впливають на наше здоров'я і звинувачувати у всіх бідах стільниковий телефон просто смішно. Але якщо людина хоче бути здоровою, то обов'язково прислухається до рекомендацій лікарів і вчених, і обмежить час своїх розмов по стільниковому телефону, і буде тримати його на безпечній відстані сама та  привчить своїх дітей безпечно користуватися смартфоном, не заподіюючи шкоди здоров’ю, і буде при цьому строгою, послідовною і НЕ поблажливою мамочкою, добре розуміючи, що йдеться про здоров’я і майбутні можливості дитини...



http://orthoptics.yolasite.com/

Лікар–офтальмолог вищої категорії
Мержиєвська Наталія Петрівна

Немає коментарів:

Дописати коментар