ПОРАДИ БАТЬКАМ

Корисні рекомендації батькам

  1. Перевіряйте стан зору вашої дитини у лікаря офтальмолога кожних півроку.
  2. Приділіть особливу увагу контролю зору дитини, якщо вади зору є у її батьків.
  3. Якщо дитина скаржиться на головний біль, втому при читанні, якщо успішність погіршилась, знизився зір вдалину — негайно зверніться до офтальмолога.
  4. Обмежуйте час, проведений дитиною за монітором комп'ютера, телевізора та інших екранів сучасних приладів (не дозволяйте дитині сидіти за монітором комп'ютера більше 15-20 хвилин безперервно)
  5. Слідкуйте за відстанню від очей дитини до книги, екрана телевізора або монітора комп'ютера - слідкуйте, щоб відстань від очей до екрану монітора була не менше 50 см., а при читанні або письмі — 25-30 см.
  6. Стежте за поставою дитини. Дитина повинна сидіти рівно, а екран монітора чи телевізора повинен знаходитись нижче, або на рівні очей, щоб не було необхідності довго тримати очі піднятими вгору - це призводить до того, що дитина рідше моргає, що веде до пересихання ока
  7. Обов'язково приймати антиоксидантні препарати (такі як лютеїн-комплекс або окювайт-лютеїн) - ці препарати знищують вільні радикали на сітківці ока.
  8.  Якщо у дитини виявлені вади зору та призначене лікування, суворо дотримуйтеся рекомендацій лікаря та доводьте курс лікування до кінця
  9. Контролюйте виконання дитиною профілактичних вправ для очей. М'язи ока, як і інші м'язи нашого тіла, потребують тренування. Простий комплекс спеціальних вправ допоможе зберегти та розвинути зір вашої дитини.
Але самостійно  вправи дитина робити не буде, необхідна активна участь батьків. Батьки повинні заохочувати свою дитину відповідально ставитись до свого зору, приводити її на профілактичний огляд та контролювати виконання всіх рекомендацій лікаря. Позитивний результат лікування вад зору — це тяжка кропітка повсякденна праця, яка вимагає досвіду та професіоналізму лікаря, великого терпіння від батьків та бажання дитини.


 ДИТЯЧІ КОНТАКТНІ ЛІНЗИ 

Традиційно для корекції застосовуються окуляри, але контактні лінзи можуть бути прекрасною альтернативою! Контактні лінзи забезпечують більш якісну корекцію зору. Вони більш зручні для того активного способу життя, який ведуть діти, для занять спортом. Позбавляють дитину від комплексу неповноцінності, пов'язаного з носінням окулярів. При астигматизмі дитині необхідна постійна оптична корекція зору. Основна її мета - не дати розвинутися таких порушень, як амбліопія і косоокість і забезпечити нормальний розвиток зорових функцій.

Чи можна дітям носити контактні лінзи

Лінзи дітям носити можна і навіть іноді потрібно. Вони безпечні для дитини. Вже з  раннього віку людське око здатне адаптуватися до них.


Найчастіше контактну корекцію застосовують, коли дитина вже самостійно здатна дотримуватися правильність носіння і зберігання лінз, правил догляду за ними. На щастя, доглядати за сучасними контактними лінзами досить просто і займає ця процедура не більше п'яти хвилин в день. Якщо використовуються одноденні лінзи, дезінфікувати і зберігати їх взагалі не потрібно. Після дня носіння їх просто викидають.

Буде краще, якщо бажання використовувати такий спосіб корекції виходить від самої дитини. Швидше за все, в цьому випадку носіння лінз буде успішним. Згідно сучасним дослідженням, вірно підібрані лінзи дозволяють оку та зору розвиватися більш правильно.

Діти віддають перевагу лінзам, а не оокулярам з такої ж причини, що й дорослі - лінзи зручні, непомітні і дозволяють вести активний спосіб життя, а це так необхідно дітям для розвитку. Вони роблять дитину більш впевненою у собі, так як вона не буде виділятися серед однолітків, її не дражнитимуть через окуляри.

На відміну від окулярів лінзи не спотворюють зображення, вони більш безпечні, не падають і не розбиваються, не обмежують поле зору.

Щоб носіння лінз було безпечним, необхідно дотримуватися ряду обмежень. Зокрема, категорично не рекомендується дітям спати в лінзах або носити їх більше терміну, встановленого виробником. Крім того підбір дитячих лінз здійснюється тільки фахівцем після ретельного офтальмологічного огляду. Лікар також повинен контролювати їх носіння дитиною. Необхідні регулярні обстеження для спостереження за станом зору. Якщо воно змінюється (покращується або погіршується), відповідно необхідно міняти і лінзи.

У якому віці діти можуть носити лінзи?

Батьки часто задають питання: «З якого віку дитина може носити контактні лінзи?». Можливість їх носіння більшою мірою залежить не від віку дитини, а від її готовності до лінз, здібності правильно і відповідально з ними поводитися. Бо лінзи вимагають регулярного належного догляду та утримання в чистоті.

Фізично дитячі очі можуть переносити контактні лінзи з досить раннього віку. Дослідження показують, що 90% дітей у віці від 8 до 11 років, яким були прописані контактні лінзи, не відчували жодних проблем з їх одяганням і зняттям без допомоги батьків.

 Якщо ви бажаєте використовувати лінзи для своєї дитини, вам необхідно оцінити, чи достатньо вона відповідальна і самостійна для носіння лінз і правильного догляду за ними. Якщо дитині потрібно постійно нагадувати про необхідність чистити зуби, заправляти ліжко, прибирати кімнату, можливо, вона ще не готова до носіння контактних лінз. У цьому випадку ви завжди зможете знову повернутися до питання застосування контактної корекції зору дитини пізніше.

Як правило, діти мають високу мотивацію для носіння лінз і добре адаптуються до них, але відразу одягати їх на цілий день не можна. Необхідно дати очам поступово звикнути до лінз: у перший день носити їх не більше трьох годин, а потім з кожним днем ​​збільшувати час носіння на одну годину.

Переваги дитячих контактних лінз

Основна перевага контактних лінз перед окулярами полягає в тому, що з їх допомогою корекція та відновлення бінокулярного зору відбувається більш повно і природно. Контактна лінза створює з оком єдину оптичну систему і виключає обмеження полів зору та оптичні спотворення предметів при погляді вбік, а при русі очей лінза переміщається відповідно до руху зіниці і не спотворює зображення. Лінзи незамінні при анізометропії, коли рефракція лівого і правого ока мають різницю більше 2,5 діоптрій.

Крім того, з їх допомогою досягається постійна корекція. Що особливо необхідно при дитячому астигматизмі. Ви не можете бути впевнені, що дитина носить окуляри постійно, а не знімає їх як тільки виходить з дому, а ось контактні лінзи знаходяться на очах весь день.

Іноді носіння окулярів обмежує дитини в активності. Наприклад, такі рухливі види спорту як футбол, баскетбол, плавання або види спорту, пов'язані з використанням захисних окулярів або лижної маски, стають недоступними для дітей в окулярах. У цьому випадку контактні лінзи - це питання комфорту і свободи дитини вести повноцінне життя.

Важливий в дитячому та підлітковому періоді фактор - контактні лінзи рятують дитину від комплексу неповноцінності, піднімають самооцінку та впевненість у собі. Як відомо, діти дуже критичні до своєї зовнішності, болісно сприймають свою «несхожість» і висловлювання інших дітей на свою адресу. Окуляри можуть стати причиною виникнення психологічних проблем. Якщо вашій дитині не подобається, як він виглядає в окулярах або якщо його називають «очкариком», це може вплинути на розвиток його особистості, успішність у школі, відносини з іншими дітьми. Контактні лінзи допоможуть йому виглядати так само, як і інші діти.

Недоліки контактних лінз

У будь-якого, хто носить лінзи, будь то дорослий або дитина, існує ризик зараження через неправильне використання лінз. Недоліком використання лінз дитиною є небезпека виникнення очної інфекції. Це можливо, якщо дитина недостатньо відповідально підходить до питання догляду за контактними лінзами або забуває їх зняти на ніч.
Оскільки щоденна процедура промивання та дезінфекції лінз може бути втомлюючою і нудною для дітей, вони намагаються виконати ці маніпуляції швидко. В результаті лінзи очищаються не повністю і можуть стати причиною інфікування очей чи інших ускладнень. Використання одноденних контактних лінз може бути гарною альтернативою бо не вимагатиме щоденних процедур догляду.

Перехід з окулярів на контактні лінзи не обов'язково повинен бути постійним і незмінним. Якщо дитина ще недостатньо відповідальна або самостійна для того, щоб належним чином доглядати за лінзами або не може до них звикнути, краще повернутися до носіння окулярів. Через якийсь час, коли дитина буде готова, можна знову спробувати використовувати контактні лінзи.

Однак неможливо носити лінзи постійно. Бувають ситуації, коли зручніше одягнути окуляри. Крім того, у разі виникнення хворобливих відчуттів в очах, почервоніння при носінні контактних лінз, необхідно звернутися до лікаря. При цьому лінзи на цей період треба зняти і повернутися до окулярів. Таким чином, носіння лінз не передбачає повну відмову від використання оулярів, а тільки доповнює його.

Необхідно розуміти, що лінзи - це не косметичний засіб. До їх використання треба ставитися як до застосування будь-якого медичного засобу - відповідально, дотримуватись вимог безпеки!

Немає коментарів:

Дописати коментар