ЗАПИТАННЯ

Які запитання рівняни задали лікарю-офтальмологу?
Спілкування та консультація із лікарем відтепер стали швидшими та доступнішими. Сайт "ВСЕ" разом із лікарем-офтальмологом вищої категорії Наталією Мержиєвською відкрив новий онлайн-проект "Запитай у офтальмолога". Саме там кожен, хто раніше не наважувався запитати, чи не мав часу проконсультуватися із фахівцем, зміг зробити це в онлайн-режимі. Впродовж тижня десятки рівнян надсилали на електронну скриньку редакції свої запитання та цікавилися актуальними для себе питаннями.

Задля збереження анонімності, у матеріалі ми замалювали ініціали та вік адресатів листів. Спілкування відбувається у вигляді "запитання від читача – максимально розгорнута відповідь лікаря". Відповіді надає лікар-офтальмолог вищої категорії Наталія Мержиєвська.

 – Добрий день! Щодня працюю за комп'ютером, порадьте, будь ласка, профілактичні заходи, а також медикаменти або БАДи для уникнення проблем із зором.
– Доброго дня! Комп'ютерно-зоровий синдром виникає у всіх людей, які часто працюють за монітором. Рано чи пізно він викликає певний дискомфорт, який проявляється у вигляді зорової втоми, зниження гостроти зору, відчуттям печії та почервонінням ока. У таких випадках рекомендую профілактичні заходи: кожні дві години роботи за ПК має бути 2-3 хвилинна перерва від монітору. Вдень бажано випивати не менше 1,5 літра негазованої питної води протягом дня. Старайтеся слідкувати за функцією моргання, включати її та контролювати. Варто також користуватися зволожуючими і трофічними препаратами "Сенсивіт", "Систент-ультра", вітамінно-лікувальними комплексами, які в широкому асортименті є у нашій аптечній мережі.

 – Доброго дня! Моя проблема полягає в тому, що я постійно працюю за комп'ютером і, як наслідок, відчуваю печіння очей і постійне почервоніння, часом дуже сильне почервоніння. Коли не працюю за комп'ютером у вихідні або під час відпустки – проблема зникає. Часом печіння виникає при нічних або довгих поїздках автомобілем. Ходив в поліклініку №3 до лікаря – порекомендував каплі "Систейн ультра" і окуляри для комп'ютера. Все придбав і користуюся – як окулярами, так і краплями – вже близько 4-х місяців. Як результат, відчуваю що печіння очей трошки зменшилось, але не набагато. Можливо, Ви якось допоможете мені полікувати очі?

– Доброго дня! Ви вже користувалися препаратами для зволоження очей, що несло у собі профілактичний момент. А якщо говорити про захисні окуляри, то у правильному розумінні окулярів "для комп'ютера" не існує. Оскільки лінза, якою Ви користуєтесь, має чисто антибліковий ефект. Тому основна профілактика – це режим зорового навантаження при роботі з персональним комп'ютером. Також варто приймати зволожуюючі вітамінні препарати.

– Добрий день! Зараз існує чимало книг від "спеціалістів" по відновленню зору, зокрема це Жданов, Норбек, Бейтс і т.п. Всі вони опираються на певний набір вправ, які, в принципі, практично у всіх однакові, і запевняють, що при регулярному їх виконанні можна відновити зір до 100%.Чи можливо насправді покращити цими вправами зір? Чи траплялись у вашій практиці випадки відновлення зору цими методиками? В мене міопія -8 . Чи реально хоча б покращити зір при такому ступені близькості?

– Вправи для очей покращують функцію м'язів ока, підтримуючи їхню працездатність. Стовідсоткового відновлення гостроти зору ніколи не можна було досягнути вправами для очей, тим більше при вашій міопії -8 . Як профілактичний метод укріплення зорової системи, так званої акомодації, всі вправи перерахованих авторів повинні мати місце для профілактики зорової втоми і попередження так званого спазму акомодації, який рано чи пізно провокує виникнення короткозорості. Відновлення гостроти зору вправами для очей можливе тільки при короткозорості не більше -2. Можливо, варто розглядати питання щодо лазерної корекції зору.

– Добридень! Хотілося б дізнатися Вашу професійну думку з приводу лінз "Парагон" та лазерної корекції зору. Який метод кращий, чи взагалі не вдаватися ні до першого, ні до другого при близькорукості. Доньці 21 рік, зараз користується контактними лінзами з діоптріями -7,5 та -9, періодично проходить медикаментозне профілактичне лікування (краплі та вітаміни). Дякуємо за відповідь.

– Добридень! Лінза "Парагон" використовується у випадку неможливої постійної корекції м'якими контактними лінзами протягом дня, це лінза нічної корекції зору. За своїми характеристиками вона у деякій мірі є лікувальною, оскільки стабілізує процес прогресування короткозорості, але ні в якому випадку не виліковує Вашу проблему короткозорості. Вашу міопію при -7,5 та -9 діоптрій, знову ж таки при стабільному протіканню процесу, можна розглядати як кандидата на хірургічне лікування. Лазерна корекція або імплантація інтракулярної додаткової лінзи. Лікування – краплі, вітамінні комплекси – є чисто підтримуючими методами лікування для Вашої сітківки метаболічним, які не впливають на вашу діоптрійність.

– Доброго вечора! Моїй донечці 8 років, у неї стрімко падає зір. Ми мешкаємо у Рівному, чи можна прийти до Вас на консультацію?

– Будемо раді бачити в нашому центрі попередній запис на прийом, за телефоном (097)-343-63-14.

– Які недоліки лазерної корекції зору?

– Лазерна корекція зору, як правило, застосовується у випадку міопії або короткозорості. Стовідсоткове відновлення зору можливе тільки при короткозорості не вище 6 діоптрій. Якщо говорити про недоліки, то це може бути недокорекція, тобто в післяопераційному періоді – це відчуття незадоволення з точки зору відновлення гостроти зору і матеріальних затрат по відношенні на цю корекцію. В післяопераційному періоді може бути так званий синдром сухого ока, можуть бути ускладнення такі, як кератопатія, але це дуже поодинокі випадки. Як правило, лазерна корекція зору, проведена на висококваліфікованому рівні, приносить пацієнту комфорт і якість бачення.

– Доброї пори доби! Хочу поцікавитися таким питанням: у мене змішаний астегматизм, проявляється косоокість, постійно користуюсь окулярами.Чи є можливість замінити окуляри на лінзи та чи є можливість оперативної корекції мого зору?

– Однозначно, будова Вашої оптичної системи ока, яка називається "змішаний астегматизм", потребує постійної, адекватної корекції. Для профілактики розвитку амбліопії, косоокості. Астегматизм корегується контактними лінзами, які називаються торичними, єдиний недолік, який може не влаштовувати пацієнта, – лінзи місячного терміну придатності та індивідуального замовлення. Оперативна корекція вашого зору можлива у 2-етапному плані: астигмотомія – це усунення астигматизму, і, як другий етап, це корекція вже залишкових проблем Вашої оптичної системи.

– Доброго дня! Мене цікавить питання: я працюю фотографом, і останнім часом почав помічати за собою, що коли я не фотографую – закриваючи праве око і дивлячись лівим все що бачу, ніби як розмите. А коли закриваю ліве то навпаки все чітке. Що ви порадите мені робити, і що це означає? Весь час, коли я фотографував, я закривав ліве око, і дивився у видошукач правим.

– Доброго дня! Важко відповісти на Ваше запитання чітко, без огляду в офтальмологічному кабінеті . Швидше всього проблема може бути у якихось функціональних змінах у вашому оптичному фотоапараті.

– Добрий день! Пані Наталіє, у 2007 році мені була зроблена лазерна корекція зору, і все було чудово, але протягом 2013-2014 років я стала помічати значне погіршення зору.Чи може це означати, що знову необхідно провести корекцію, або ж я і надалі втрачатиму зір?

– На жаль, лазерна корекція зору не є абсолютно 100% прогнозованою в плані збереження зорових функцій, і може бути рецидив короткозорості. Для прогнозування відносно подальшої втрати зору потрібен огляд Вас з вашою документацією.

Якщо Ви не встигли надіслати запитання для лікаря чи, якщо з певних причин він не потрапив до проекту "Запитай у лікаря", – зверніться до нього особисто. Прийом проходить за адресою: вул. Мірющенка, 31. Або ж попередньо запишіться на прийом за телефоном: (097) 343-63-14.
А ми ж, у свою чергу, бажаємо Вам гарного робочого тижня та позитивного настрою. Не хворійте!

Немає коментарів:

Дописати коментар